Jeden hrozně chytrý a hrozně dlouhý článek...

7. ledna 2011 v 1:19 | Lobelie |  Children Of Bodom
...který je podstatný asi jako podstata podstaty, jenž se v podstatě nepodstatná. Neberte zřetel na to, proč tohleto píšu. To jsem se jenom jednou zase celkem zdravě nasss...štvala.

Z důvodů načítacích jsem to odřízla, zbytek najdete pod lajnou.

Je to dlouhý, velmi dlouhý, přímo bych řekla, že je to velice velmi dlouze dlouhý. Ale budu vděčná, když si to někdo přečte a udělá si názor. Já už si ho udělala a níže si ho můžete přečíst.

Jak řeklo moje drahé telátko, hádat se s blbcem nemá smysl, protože pokud nejste blbec, tak vás nemůže štvát, když vás blbec nazve blbcem. No jo. Jenže mě neštve, když má někdo kecy na . (Teda, taky štve, ale já se umim zařídit tak, že ty kecy potom už radši nemá.)
Mě štve, když má někdo kecy na něco, na co já nedám dopustit.
Vezměme si příklad zářnej jak výbojkovej světlomet. Children Of Bodom. Jak řekla madam Vrbková z redakce Sparku, nemít je rád je teď poslední dobou skoro něco jako móda. Ha, jsem tak staromódní!
Nechápu a upřímně nesnášim to dělení na "old" a "new" Bodom. Jasně, styl se trochu změnil, když odešel Alexander. Ale co se sakra děje?! Lidi tam jsou mimo postu druhýho kytaristy stále stejný, pořád drtivou většinu věcí skládaj Alexi a Janne a pořád je to ta stejná sebranka, co byla schopna splodit tak dokonalý věci jako třeba Downfall.

Aby to teď nevypadalo, že ze sebe dělám chytrou. Moc dobře si pamatuju dobu, když vyšlo Are You Dead Yet?. Já, zmlsaná z Hate Crew Deathroll, jsem po tom okamžitě chňapla. Líbil se mi úvodní Living Dead Beat - a jinak? Připadalo mi, jak kdyby to hrál někdo jinej. Nebyla tam žádná skladba, co by na mě na první poslech výraznějc zapůsobila a tak mi AYDY ještě chvíli leželo bez využití na poličce. Pak jsem si ho ale pustila znova a zjistila jsem jednu věc: že ono to vůbec není špatné, ono je to jenom lehce jiné. Tyhle dvě slova maj lidi sklony zaměňovat.
Jasně, je ze všech alb asi nejčitelnější a to se mu vyčítá. No a co? Není prvoplánový ani dělaný pro prachy (haha, pánové je teda fakt potřebujou). Věci dělaný pro prachy vypadaj jinak; pusťte si Lady Gagu. Je jenom jiný, protože vlivem příchozího mistra Latvaly se to zvrhlo do trochu thrashovitějšího nádechu.
I když copak AYDY - největší pohroma přišla s albem Blooddrunk. Pamatuju si, když jsem ho měla nový; byla jsem z něj nadšená. Arnie (já vim, že ho tohle označení štve...) se na to sice tvářil nejdřív poněkud rozpačitě, ale po nějaký době jsme v tom jeli klasicky oba.
První skladba na Blooddrunku, která mě opravdu odrovnala, byla Banned From Heaven. Tradiční, geniální courák. Potom samozřejmě stejnojmenná titulní skladba (moc se mi líbí to opětovný použití triol na celou skladbu) a tak dál.
Arnie jednou prohlásil, že dlouho měl za to, že Hellhounds On my Trail je nejblbější skladba, co kdy bodomové stvořili. Mně to tak nikdy nepřipadalo. Sice nepatří do mý špičky nejšpičkovatější, ale mám ji ráda. Už jenom pro to, co v ní je...
Jenže pak jsem vlezla celá natěšená na fóra a recenze, jak si zase počtu - a tam mě čekala dost studená sprcha. Na každý druhý stránce hodnocení tak 4/10, reakce fandů taky dost nepříjemný... Nechápala jsem to. Vždyť BD v sobě měl náboj, měl ty melodie, po kterejch všichni kňourali v době AYDY, tak v čem je vlastně problém? Pak mi to došlo.
Blooddrunk je hodně temný a hodně složitý album, kdákejte si co chcete. A má příběh. Já osobně si troufám říct, že než jsem ho celej úplně pochopila, trvalo mi to poměrně dost dlouhou dobu. Blooddrunk se skvěle pitvá. To je další věc, co mu byla vytýkaná - špatný texty. I když z hlediska textovýho u mě stále vede Hatebreeder, upřímně: neřikejte, že se vám "Dear diary" nelíbí :D Mně ty texty v mnoha případech přišly možná i lepší. A když má někdo kecy, že to je emo... Jestli tenhle názor chcete uplatnit, tak je emo polovina melodeathovejch kapel. Melodeath není veselej žánr, smiřte se s tim. Koukněte se na Norther.
Ale dobře, řekla jsem si velkoryse, BD je hodně odlišný album od všeho, co bylo předtim. Temnější, na pochopení složitý, dobrá. Někomu to nemusí sednout. Já na něj taky nemám náladu čtyřiadvacet hodin denně. Tak prosim, řekla jsem si a čekala na novej singl.
Jenže pak vyšlo Was It Worth It? a já jsem zase začala bejt silnej alergik. Do tohohle songu jsem se zažrala na první poslech - je to jeden z těch, co vás chytnou hned. Tak jsem si řikala, no dobře, jako BD to rozhodně nezní, melodický je to až to bolí, tak snad už si konečně trollové daj pokoj. Ovšem neuvědomila jsem si jednu věc: trollové si pokoj nedaj nikdy.
Na fóru jsem narazila na spousty výrazů typu "fucking mainstream", "too melodic" nebo "commercial shit". Zbylo mi jenom zakvílet a praštit hlavou o klávesnici (mimochodem, od tý doby mi nefunguje nula). BOŽE, ZA CO?! V období BD kňouraj, že to zní jak thrash a ne jak melodeath, teď budou kňučet, že je to moc melodický! V období BD kvíleli, že vokály jsou moc přepálený, teď že jsou moc potichu! Lidem se nezavděčíte, fakt že ne. A komerční? Lidi, tak to jste ještě nezažili pořádnou komerci. A že v období "old Bodomu" je neposlouchalo tolik "náctiletých pičí" (teď cituji jednoho z mých velmi "oblíbených" pleveličů)? Jistě, protože v období prvního alba to byla parta sedmnáctiletejch vyjukanejch kluků, o který nikdo nejevil vážnější zájem. Navíc: celou tu mánii, co se kolem semlela, si vydřeli sami. Mohli skončit jako každá druhá kapela, na jejíž koncert přijdou tři lidi plus šatnářka. Další věc, co obdivuju; že měli to odhodlání nahrát celý album kompletně na svoje náklady. To udělá jenom člověk, co buď nemyslí do budoucna, nebo má dost jasnou představu, co chce udělat se svym životem. Nahrát vlastní album a tuplem jenom za svoje prachy je velkej risk. To by taky některejm mohlo dojít.
Co se týče věku a podobnejch slátanin, mohla bych bejt modelovej příklad vypatlaný pipky. To, jaký pohlaví člověk schytá, nikdo neovlivní. Věk taky ne. Takže kdybych na tom byla jako dejme tomu Arnie (jo, on je takovej můj věrnej příklad), tak by mě lidi brali vážně? Bleh.
Lidi maj kecy na to, že se Bodom pořád vyvíjí a že nezůstal u perfektních chytlavých vypalovaček typu Bed Of Razors (mimochodem, nejlepší lovesong, co jsem kdy slyšela). Jenže, teď si vemte pro srovnání třeba Korpiklaani - tam se zase parta trollů může pomátnout, protože je to "pořád stejný". Kdyby se Bodom zaseknul na albech typu Follow The Reaper, lidi by měli úplně stejný kecy. Vsadim svoje oblíbený ponožky, že jo.
Takže takhle: moje mínění by se dalo shrnout do věty IneartheD ruled, Old Bodom ruled, New Bodom kicks ass! (To jsem si vypůjčila z last.fm, kdyby to někoho zajímalo. Má pravdu ten chlapec.) Myslim si, že změna nemusí bejt nutně k horšímu, jak se mi půlka světa snaží namlátit do hlavy. Jo, a než někdo hrozně chytrej poznamená, že jsem vylízaná náctiletá pozérka a ať si jdu poslouchat Biebera: Vyrostla jsem na AC/DC a Iron Maiden, letos to bude osum let, co znám Children Of Bodom a troufám si říct, že o jejich stylu hraní něco málo vim. Milovala jsem je od prvního poslechu, od tý první chvíle, co jsem si jako naivní malá holka našla Hate Me!, miluju je nadále a troufám si říct, že je budu milovat minimálně do konce světa a ještě o den dýl. Byla to kapela, co mi de facto ukázala svět Metalu ve všech rozměrech a já na ně nedám dopustit. Ne, neposlouchám jenom je, jasně že ne. Spoustu dalších včetně takovejch legend jako už výše zmiňovaný Maideni, potom taky třeba Slayer nebo Metallica, případně kapela, ke který chovám téměř posvátnou úctu a to jsou Death.
Jasně; kdyby se tu náhodou vyskytnul nějakej hater a tohle si přečet (což upřímně pochybuju, protože myslim, že každýho odradí ta dýlka), tak se zasměje nad mojí pitomostí a půjde jinam. Samozřejmě, taky jsem to kolikrát udělala, když na blozích některé slečny obhajovaly Biebera nebo Tokio Hotel. A vim, že pro hatery a nepoučitelný trolly nemá sebelepší argument smysl, protože si vždycky najdou důvod, proč začít špinit.
A radim vám dobře, nerejte mi do nich. To můžu jenom já, protože já to dělám z čiré, oddané, fanatické a dlouhotrvající lásky :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ivet Ivet | 7. ledna 2011 v 11:18 | Reagovat

Já to dočetla :D
Plně tě chápu. Taky nepobírám lidi, co jen nadávají. Oni si neuvědomují, že se kapely mění. Už to nejsou sedmnáctiletí kluci, ale třicetiletí chlapi, kteří mají jinej pohled na svět, mají jiný a nový zájmy. Protě se změnili. A je to logický. Nikdo nezůstane po celej život jako sedmnáctiletej kluk. To je blbost. Lidi se mění, stárnou.. A s Děckama i kapela. Dospěla, vyspěla. Prostě to už je něco jinýho. Nebudou hrát pořád to samý... (Korpíci jsou vyjímka :D Tam už to jinak ani nejde :D)
To mi připomnělo. Já miluju Cradle of Filth. A když jim vyšlo jejich poslední album, teda poslední.. :D Godspeed on the Devil´s Thunder. Kamarádka mi tohle CD dala k Vánocům. Tak já natěšená je dala do přehrávače a říkala si "Co to do pr**le je??". Vůbec se mi to nelíbilo. Ale tak jsem si řekla, že jim dám druhou šanci. A víš co? Na třetí poslech jsem si tohle CD zamilovala. A poslouchám je pořád, dá se říct :D Hlavně když jsem fakt hodně naštvaná. Úplně skvěle uklidňuje :D:D
Ale to je teď fuk. Hlavní věc je, co jsem chtěla říct, že kdyby jim dali druhou, třetí šanci, tak by se jim třeba zalíbili. Neříkám, že by se jim to zalíbilo určitě, ale stát se to může :)

2 Lobelie Lobelie | Web | 7. ledna 2011 v 11:23 | Reagovat

[1]: Ó díky, díky! :D Hlavně když je někdo schopnej soudit komerci podle počtu posluchačů, tak to rovnou může bejt komerční klidně i Metallica, takže ono je očividně potřeba to chápat trochu jinak ;) Svět se mění, já nerada změny, ale tohle je podle mě fakt pitomost. Přesně jak jsi řekla, lidi se mění a s nima i jejich práce :)

3 Malma Malma | Web | 7. ledna 2011 v 13:27 | Reagovat

Jo, na COB jsem poslední dobou slyšela kydat špíny, až hanba. Že prej na něj choděj jen pubertální holčiny a spoustu dalších věcí. Zajedno to neni pravda, a zadruhý komerce vypadá fakt jinak.. a zatřetí se těšim na duben :D a co se týče jistých redaktorek sparku, tak ty mi už dávno pijou krev, a nejen kvůli COB. jo, asi jsem taky staromódní.

4 pleague rat pleague rat | Web | 7. ledna 2011 v 17:12 | Reagovat

[3]: co se týče staromódnosti. Jestli jsou CoB staromódní tak já jsem "fakjů babča" a jsem na to pyšná! :D

náctiletý piči...heh, koukněte se na ty komenty na Youtube, pořád tam někdo nadává jak dnešní mládež poslouchá sračky. A když jednou děcka poslouchaj něco tak dobrýho jako sou Děcka (to zní dobře :D) tak je to špatně. .No....kašlem na to, posloucháme dál! We are the hate Crew, we stand and we won't fall!

5 Ivet Ivet | 7. ledna 2011 v 19:38 | Reagovat

Víš co, já třeba komerci radši ani neřeším. Prostě buď se mi to líbí nebo ne. Nějaký škatulkování opravdu "miluju" :/ A taky, abych se takhle nerozčilovala jako ty. Radši žádný recenze nečtu a když už jo, tak jenom málo. A taky nechodím na fóra nebo tak, protože už dopředu vím, že buď tam lidi píšou "Aaaa, nejúžasnější, miluju" a padesát srdíček za tím nebo "sračka největší". Aspoň pak budeš mít nervy v klidu ;-) :D

6 Lobelie Lobelie | Web | 7. ledna 2011 v 20:03 | Reagovat

[3]: Jo, redaktorky Sparku mě některý taky štvou :D Ale to je asi můj osobní problém :D

[4]: JO! Jsme parta staromódních fanatickejch pitomců, a co jako? :D

[5]: Jasný... Ono je to asi nejlepší. Já už to taky většinou moc neřešim, ale člověk se musí čas od času zdravě nas*at :D

7 Hate Hate | Web | 7. ledna 2011 v 20:39 | Reagovat

Ach sestři, já nikdy nevim, jak mam ty tvoje články komentovat, protože ty to vždycky všechno vyjádříš dokonale :D Hateři ať si políběj svý ctěný zadnice... A že každej pod osumnáct, a obzvlášť holka, je podle nich pozér? Tomu se fakt dá jenom smát. Tady si někdo plete pojmy... No, prostě BODOM FOREVER!

8 Lobelie Lobelie | Web | 7. ledna 2011 v 21:45 | Reagovat

[7]: Sestři, my jsme totiž dokonale telepaticky propojený :D Ó děkuji :D Yeah!

9 Scatthach Scatthach | Web | 8. ledna 2011 v 9:43 | Reagovat

na mna môžu kydať kolko chcú, ale ked niekto niečo povie na petriho, alebo na ensiferum celkovo, alebo na inú kapelu ktorú mám rada, tak to práve so mnou rozpútal krvilačnú vojnu, alebo rovno šiel na popravu xD

10 Lobelie Lobelie | Web | 9. ledna 2011 v 22:32 | Reagovat

[9]: Přesně :D Jakmile má někdo kecy, tak se stává mým úhlavním nepřítelem :D

11 Lucifer's Angel Lucifer's Angel | E-mail | Web | 11. ledna 2011 v 19:52 | Reagovat

Wow! Tak toto je krutý! A dočetla jsem a vůbec mě délka neodradila, naopak. Za prvé, vím jak je složitý vymyslet takovej dlouhej článek a napsat ho tak, aby měl hlavu a patu. Takže... asi tak. Proto taky vím, že potěší, když si ho někdo přečte a třeba přihodí i komentář, potěší to.
A ted' už k jádru věci... Toto jako za prvé nepobírám, za druhé nesnáším a za třetí už pro jistotu neřeším :-D
Ne vážně, jak už jsem několikrát řekla, v jistý čas se to ve mně zlomilo a čtu téměř a výhradně jen oficiální stránky (případně další oficiální "zdroje" jako facebook kapel, myspace a podobně...). Já se totiž vždycky u podobnejch článků, komentářů, recenzí... jen vztekla. A za to mi to nestojí. A už vůbec ne, abych se s idiotem dohadovala. Nene...
Ale máš ve všem naprostou pravdu. Jen si nejsem jistá, jestli to takhle dělají všichni, nebo je to výsada českých lidí. Protože ti vidí chyby vždy a všude. Ale na druhých. Zamést si před vlastním prahem, to už je těžší.
Další věc je, že ve Sparku, co se tak kouknu, ty články taky nebyly nikdy extra pozitivní :-D Taky mi nepřijde, že by je měli v redakci nějak v oblibě... Samozřejmě - rozhovor, v pohodě, ale ty úvody k tomu vždycky, za to bych zabíjela. Ale už se nevzrušuju. At' si myslí co chtějí, mně je to fuk! Stejně tak už ani neřeším recenze... Přečtu si, co si o tom myslí jiní, ale v životě by to nějak výrazně neovlivnilo můj názor a prostě si jen přečtu, co si myslí jiní...
A dementní lidi, co píší komentáře pod recenze, na blogy, na youtube, na fóra... Tak na to už teprve nemám nervy :-D Ve mně se totiž vždycky všechno vaří a jak už bylo řečeno, toto opravdu za potřebí nemám. Díky bohu - ted' na takový blbinky a čtení stupidních keců nemám ani čas :-D Aspoň k něčemu se ten letošek hodí :-D
A ještě se nemůžu nevyjádřit k Blooddrunk... O tom už jsme spolu mluvili nesčetněkrát, takže opravdu velice stručně - prostě, jak se říká, někteří, pokud to nedostanou naservírovaný přesně tak, jak to leží a běží, ale musí trošku zapojit mozeček, tak je to problém (a zde se do kontrastu dostáváme k AYDY, o kterým ti rejpalové zase tvrdí, že je prostoduchý a jednoduchý :-D Ano, správně si to napsala - nevědí co chtějí a zkrátka někteří mají prostě jen potřebu rejpat, at' se děje, co se děje...). Blooddrunk je geniální, můj názor znáš... A co ještě nesmím opomenout - Banned From Heaven, protože ta je naprosto neskonale dokonalá a tu z toho alba miluju naprosto nejvíc!!
A co se týče mého názoru na věk, pohlaví... o tom jsme spolu mluvili tolikrát, že nemá cenu komentovat. Však ty víš ;-)
Tot' můj zajisté velice stručný a záživný názor! :-D
Krásnej článek, obdiv!! :-)

12 Lobelie Lobelie | Web | 11. ledna 2011 v 21:27 | Reagovat

[11]: Dvojčátko moje, díky za podporu :) Já už na fóra kromě toho oficiálního už taky moc nelezu, ale KDYŽ vlezu, tak mě většinou naštve hned první příspěvek :D
Jo, Blooddrunk - to je naše oblíbený téma, všímáš si? :D
Jo, co se tvého názoru týče, tak jsi jedna z mála, tudíž děkuju za tvoji toleranci :)

13 Ivanek Ivanek | E-mail | Web | 24. října 2011 v 23:05 | Reagovat

Ale jo, proč ne....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama