Pozér - oblíbený slovo?

1. září 2010 v 19:22 | Lobelie |  The Reaper
Poslední dobou všude vidim slovo "pozér". Ne, nehledám ho, ale asi přijde všem hrozně kchůl ho používat. Jakmile někdo cokoli udělá, je pozér. Jakmile něco podotkne, je pozér. Atd.
Já byla taky několikrát nařčená z pozérství, a víte co - vy chytrý, který takhle svoje okolí často titulujete (teď myslím několik konkrétních osob)? Vytřete si prdele škumpou, vážení!
Nesnažim se tady vypadat důležitě, jenom poukazuju na skutečnosti. To, že to někomu vadí, je jeho problém a nemusí se mnou přicházet do styku, když ho to tak obtěžuje.
Navíc je zajímavý, že jak je někomu pod osumnáct a ještě když je holka, tak je automaticky pozér. Jak se liší, je pozér. To mě na tom štve.
Jak už psala Hate, spousta lidí žije v přesvědčení, že věk = IQ. Ptám se, je to pravidlo? Proč si to tolik lidí myslí?
Nejčastější narážky jsou poznámky typu "ovšem když ti je třináct, tak tomu ještě nemůžeš rozumět, třeba z toho vyrosteš". No a? Každýmu snad jednou bylo třináct, ne? Případně je nebo bude, ale to snad není pravidlem, aby byl méněcennej, ne?
Věk třináct až patnáct let je v dnešní společnosti branej až skoro jako prohřešek. Může snad někdo z nás ovlivnit, kdy se narodil? Nemůže. Já, kdybych si mohla vybrat, tak si asi taky do kolonky s věkem napíšu něco trochu jinýho, než tam patří, protože s ním nejsem zrovna spokojená. Občas si fakt přeju, aby mi byly zase tři roky a já nemusela řešit to, co řešim teď - a že to žádný závažný problém nejsou.
Vidíte, jak odbočuju od tématu? Bezva, tak zase zpět.
Nejvíc mě žere, když někdo napíše, že "ta kapela jsou pozéři". Každej si snad dělá podle svýho, ne? Taky spoustu věcí neschvaluju, jsem proti nim a nebojim se to občas dost nevybíravě napsat, ale nikdy, nikdy bych nenapsala, že je někdo pozér jenom proto, že dělá to, co ho baví.
Nebo jak je hned někdo označenej za pozéra, když se splete. Hned je debil, co o tom nic neví a pochopitelně pozér, protože se o tom snažil dejme tomu napsat smysluplnej článek a nenašel to správný info. To sdělení o chybě by se taky obešlo bez debilů a podobnejch věcí.
Já nepřísahám na svoji smrt, že jsem všechny články, co jsem kdy napsala, měla plný smysluplnejch informací. Některý píšu jenom tak, viz. ten o mrkvi.
Proto nerada chodím na diskuze a podobný věci - protože se lidi nedokážou vyjadřovat normálně. Okamžitě jsou všichni kolem, co maj jinej názor, pozéři, okamžitě to jsou kreténi a spousta dalších věcí.

Aby bylo jasno - nepíšu proto, že bych se chtěla pozérsky vytahovat a vypadat důležitě. Píšu to, co si myslim, že je správný a píšu to svým osobním zmateným stylem, kterýmu možná nikdo nerozumí. To nevím, neptala jsem se.

Ono nadávání do pozérů a hodnocení podle věku (vidíte, dvě zdánlivě nesouvisející témata) by mohly zmizet ze světa, jenže to vymluvte lidem. Lidi jsou jako druh od přírody tupí a jednou na to těžce dojedou, ale nedokážou si to uvědomit.

Small minds think alike, jak řekl Peter Davis. Sorry, Pete, ale tahle fráze se mi líbí.

To byl zas jeden zmatenej rozkec. Servus.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Scatthach Scatthach | Web | 2. září 2010 v 10:14 | Reagovat

možno bol ten rozkec zmätený, ale úplne presne vystihnutý x))

2 Lobelie Lobelie | Web | 5. září 2010 v 21:07 | Reagovat

[1]: Co říct, snad jenom kiitos ;-)

3 Buchta Buchta | E-mail | Web | 12. října 2011 v 19:59 | Reagovat

Pravdu díš....:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama