Another melancholic shit

23. září 2010 v 22:49 | Lobelie
Yes. Asi si založim další rubriku na Téma tejdne. A nebo ne. To se uvidí.
Naděje. Už jenom ten název je tak sladce melancholickej, až to bolí. Je to věc, co nejspíš často ztrácim, přestože by měla umřít jako poslední. Ne, kdybych si měla vybrat, tak bych našla pár dalších věcí, který bych nechala umřít až po ní. Ale co.
Chtěla jsem původně napsat ještě jeden článek o vzpomínkách, ale rozhodla jsem se to srazit do jednoho. Zaprvý, nikdo tady nepotřebuje dvojitou dávku dojemnejch žvástů a zadruhý... ono to docela souvisí.
Nedávno jsem projížděla historii - myslim tim YouTube a takový věci. A narazila jsem na nějakou věc od Last Alliance. Nikdy jsem je neposlouchala a myslim (a doufám), že nikdy nebudu -  prostě mi to nesedí, asi všichni chápou proč. A ten song se mi nelíbí. Ale našla jsem ho. 
Já mám totiž ten zlozvyk, že si písničky spojuju s místama, pocitama a dobou. Většinou to nejsou moje nejoblíbenější, ale takový ty, co párkrát někde slyšim a nevaděj mi.
Pak se mi nějak - už nevim jak - podařilo najít svůj starej playlist z iTunes. Byl to soubor písniček, co jsem si mimo jiné natahala do iPodu, abych měla v létě co poslouchat. Takový ty ulítlý songy, co bych si jindy nejspíš nepustila, ale měla jsem je tam. (Soundtrack z Grease například :D). A teď jsem je zas našla.
Je to zajímavý - školní rok, písemek všude možně, zas už jenom přežívám - a do toho tohle. Zas se vám to všechno vybaví. Hrůza, tahle melancholie. Třeba to, jak jsem celej den lítala za Arniem se lžící ve výhružný poloze, aby smazal tu pitomou fotku. Nebo na druhou stranu to, jak si přitáh kytaru a zahrál Islandera (to mý kvílení do toho bylo asi příšerný, ale budiž :D).
Pak jsem našla nějakou z minulýho roku - zase, jako song se mi nelíbí. Ale mam ji prostě s něčim spojenou. Všechny ty věci v tom playlistu jsem měla s něčím spojený.
Nebo když jsem našla složku se staršíma textama. Některý byly časově prakticky nový - říjen 2009 a dál. Neuvěřitelný, co se za pár měsíců, případně za jeden blbej rok může změnit. Všechno. To asi nejlíp znaj lidi, co si vedou deník. Když se kouknete na třeba rok starý záznamy, musíte se smát. U mě to aspoň tak je.
Našla jsem spoustu těch věcí, co nejsou dobrý a nelíběj se mi. Cold Hearts, Departure a dokonce i ten jeden pitomej Waltz, kterej je gramaticky úplně blbě a nedává smysl, ale zase: spojeno s dobou, Reaper je v koncích.
Tohle by se spíš hodilo na téma Vzpomínky. Jasně. Ale tím se dostáváme k tý naději.
Přestože už bych se asi nechtěla objektivně vracet zpátky, občas si řikám, že by to bylo fajn. A hlavně - kolikrát za poslední rok jsem si už řekla, že kdybych měla možnost se vrátit, kolik věcí bych udělala jinak. Hodně. Za poslední měsíc si to řikám čím dál víc.
To nejsmutnější na tom je, že na tohle žádná naděje není - teda pokud, nějakej děsně chytrej Ajnštajn z Vidlákova nevynalezne v nejbližší době stroj času. Ale je naděje, že zase bude líp. Přestože si to někdy nemyslim (=dost často), ona je. Možná.
A protože já nejsem možná tak ani optimista, jako nepoučitelnej snílek, tak prostě doufám, že líp bude, i kdyby se stalo já nevim co. A když nebude, tak si to aspoň můžu představovat, jako vždycky. Že se stanou věci, který si tolik přeju. A přitom je spousta z nich možná jednoduchá, jenom se složitě jeví. Nebo naopak. Chci spoustu věcí, ale beztak jich nejspíš nikdy nebudu schopná.
Ale můžu doufat.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pleague rat pleague rat | Web | 24. září 2010 v 17:15 | Reagovat

v minulosti jsem si to taky spoustukrát říkala. Buď na to chci zapomenout nebo to změnit. Ale až teď si uvědomuju že kdyby se mi nějaký z těch přání splnilo tak bych asi nikdy neseděla se špendlíkama v kalhotách, neposlouchala bodomy s tim že k Nirvaně se zase někdy vrátim XD ale zase, na druhou stranu....

2 >Dein-Schmerz< >Dein-Schmerz< | Web | 24. září 2010 v 20:36 | Reagovat

Sice si deník nevedu, ale stačí vidět ty čmrkance a popisky v sešitech za minulý rok a hned si připadám jako šílenec. :D

3 Lobelie Lobelie | Web | 24. září 2010 v 22:58 | Reagovat

[1]: Asi je to fakt :D Všechno zlý je pro něco dobrý :D

[2]: To já si do sešitu kreslim pouze úryvky z textů a pochopitelně Vencu do každýho volnýho rohu (tzn. Venca = Reaper, Smrtka, nebo jakkoli jinak řečeno) :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama