Reportáž - Metal & Brutal Assault aneb Naše televize se snaží

30. srpna 2010 v 23:47 | Lobelie |  My beloved music
Ach Bože... Na tyhle dvě reportáže jsem narazila kdysi dávno, jak s oblibou říkávám (resp. na tu druhou), ale asi před dvěma tejdnama na to opět došlo. Seděly jsme (to tvrdý y je opravdu na místě - všechny jsme, pokud vím, rodu ženského - ovšem tím zahrnuju nás tři, Arnieho pochopitelně ne :D) a nevěděly, jestli se tomu smát, nebo brečet.


S těmito zprávami se Prima předvedla minulý rok a době konání Brutalu. Opravdu nevím, jestli něco podobného zplodila i tento rok a upřímně, jestli jo, nechci to vidět.

Jak je slyšet, Prima toho možná ví víc než my sami - nakonec, číst slovo "Assault" jako "Esolt" je přece naprosto normální. Dle těchto zpráv byly všechny policejní jednotky jak na trní, Josefovská pevnost byla obklíčená ochrankou, na nebi létaly helikoptéry a ke vchodu se div nesjížděly tanky.
To by byla primácká představa.
Jak vypadá realita?
Nevím, ale my (tím myslím naše čtyřčlenná skupina) jsme si všimli jednoho prázdného policejního auta u východu druhý den a na nebi lítal tak maximálně Shindy s rogalem (ne, nevím, jestli to byl Shindy, ale nějak se to vžilo :D).
Nevím, co si Prima dokazuje; po odvysílání podobné reportáže se nedivím, že už jenom při vyslovení názvu festivalu se polovina mého příbuzenstva div ne křižuje.
Jenom proto, že tam hraje tvrdší hudba, než dejme tomu na Hip Hop Kempu přece ještě neznamená, že to tam bude samej ožrala. Naopak, s každým druhým se tam dalo normáně bavit a když jste měli štěstí, tak vám rovnou i půjčili plachtu :D
Jasně, může se stát, že si někdo lokne víc, než by měl a pak dělá bordel - jenže, milí zlatí, kde se to neděje? My jsme nic podobného nezaznamenali, a to jsme se v těch prostorách pohybovali denně.
Nevím, jestli se policajti snažili dělat machry, každopádně, na Brutalu jsem byla a říkám: je to festival jako každej jinej, jenom jsou všichni v černým a přišli tam, aby si poslechli muziku a ne aby se mlátili flaškama od piva. Uvědomte si to, prosím ;-)


Ale tohle mě dostalo nejvíc aneb Nova perlí. Ta reportáž o Brutalu proti tomu není nic.
U tohohle člověk neví, jestli brečet, smát se nebo mlátit hlavou do zdi nad zabedněností některých lidí.
Dle soudu televize Nova jsme všichni zvrhlí šílenci uctívající Satana, div že rovnou nejsme označený za vrahy. Black Metal je satanismus nejtěžší kategorie, death metal je o mrtvolách a v thrashi se blije (to mě zvedlo nejvíc). Bezva, to jsem nevěděla.
Popis "Jak vypadá metalista" je ještě lepší. Ha, nechcete někdo udělat příručku?
Musíme: mít dlouhý vlasy, chodit v černým, být potetovaný, nosit řetězy, málem dělat satanistický rituály, ukazovat paroháče a "házet řepou" (jo, další odbornej název). Maminko, nejsem správná metalistka!
Jedinej, kdo měl z Čechů v týhle reportáži co mluvit je Brichta, ostatní ať jdou do hajzlu.
Pokud chcete dělat metal, tak nezáleží na melodii, jenom aby to bylo nahlas a v textu bylo něco o vnitřnostech, to stačí.
Bože (pardon, vlastně spíš SATANE), co jsme komu provedli? Vždyť tomuhle už se ani nedá smát. Slyšel někdo z vás "blít do mikrofonu" třeba Iron Maiden? Nebo Dragonforce? Ne? A proč je to teda pořád metal?
Co se týče vypalování norskejch kostelů a jistý vraždy, to je zas jiná kapitola. Ne, nesnažim se to omlouvat, ale sakra - Vargovi ruplo v kouli a s tim už nikdo nic nenadělá. Navíc, kdoví, jak to doopravdy bylo - Mayhemáci byli švihlí všichni. Lidi, proberte se - podobný věci se přece nedějou každej den.
Přesto se nám Nova snaží hustit do hlavy, že metalisti jsou banda zvrhlejch, ožralejch násilníků, co pije z lebek a blije cosi o vyrvanejch střevech.
A vzhledem k tomu, jak se na tuto komunitu tváří většinová veřejnost, tak se jí to asi docela daří. Tady obrození nepomůže - můžete tisíckrát vysvětlovat, že to není tak, jak si naši chytrolíni z televize myslej - ani omylem, telka má velkej vliv. Vsadím svoji vstupenku na Brutal, že minimálně každej druhej z metalový komunity se z těma děsně chytrejma pohledama typu "seš netolerantní hovado postrádající hudební sluch, já jsem tady king a jdu si pustit Lady Gagu" setkal. Nebo ne?

Nova by se neměla vrtat ve věcech, kterejm nerozumí, protože jedna půlka lidí se jí bude smát a ta druhá bude nasraná. Případně obojí.

Omlouvám se, na tohle téma už nemůžu dál psát, protože to je tak nekonečně stupidní, že je škoda mluvit.
A

Jó, všichni jsme tu satanisti. Adiós.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hate Hate | Web | 31. srpna 2010 v 12:32 | Reagovat

Jak teď bylo na blogu to téma tejdne Hudba, tak v každym druhym článku bylo "no posloucham tak nějak všechno až na metal a podobný styly, kde se jen řve a neni jim nic rozumět". A už nevim, kolikrát jsem na různejch blogách metalistů četla, že šli jen tak po ulici a nějaký babky na ně volali "Satane!". Hlavně je vtipný, že prdel z nás maj zejména ty lidi, který muziku poslouchaj maximálně tak jako podklad ke svejm debilním kecům, tvrdí ti, že všechno, co je "starý" stojí za nic a vůbec se furt ksichtěj, jako by sežrali všechnu moudrost světa. Vzpomněla jsem si na status jedný spolužačky na Facebooku, jak jí v nějakym testu vyšlo, že by měla poslouchat metal a ona k tomu připsala komentář, že to by se prej nejdřív musela pořádně praštit do hlavy... No já bych jí praštila s největší radostí, ale silně pochybuju, že by jí to nějak pomohlo...

2 Lobelie Lobelie | Web | 31. srpna 2010 v 13:11 | Reagovat

[1]: Možná by jí vypadaly z uší piliny, ale pochybuju. Občas si řikám, co jsme komu udělali.

3 Scatthach Scatthach | Web | 31. srpna 2010 v 16:06 | Reagovat

hej je to proste tak...obmedzený mozog metal nikdy nedokáže pochopiť a bude nás brať len ako tlupu čiernych satanistov...

4 Lobelie Lobelie | Web | 31. srpna 2010 v 16:12 | Reagovat

[3]: Hm, asi je to pravda. Ale když to hlásá i televize, tak jak se potom bránit?

5 ALLUMIharu ALLUMIharu | 1. září 2010 v 11:01 | Reagovat

Sestro! Tak tento článek mě opravdu pobavil, je úžasně výstižný a krásně napsaný, promiň, ale musim si to překopírovat do Worldu, abych, až zas bude mít kdosi hubu plnou keců, mu to mohla s úctou přečíst a říct mu od srdce, co si myslím. Myslím, že tenhle názor sdílí víc lidí... Prima i Nova jsou keténský, ani na jedno nekoukám... Prostě česká televize, co chceš? ... Vždyť i moje bývalá učitelka na hudebku řekla, když jsem pouštěla Nightwishe, že si myslí, že ten, kdo tohle poslouchá, má hudební sluch a rozumí tomu. Jasně, na fesťákách se vždycky někdo přiožere, ale to neznamená, že jen na metalovejch, myslím, že na takovým Rock for people, nebo Hip Hop kempu, to mohlo vypadat mnohem hůř. To, že ukazujeme paroháče k tomu patří a je to asi to samé, jako když hopeři ukazujou neustále fakáče. Sem opravdu lidi choděj poslouchat a né se mlátit a uctívat Satana. Prostě je vidět, že všichni, co s tím nemají zkušenosti, tomu mírně nerozumí a nemůžou to pochopit. Ano, pár opilých tam bylo, ale vožere se každej a nemusí to bejt metalista, prostě příležitostní chlastání je na místě. Navíc metalisti nejsou (většinou) protivný a často se mezi sebou přátelsky baví (viz: Čau, jak se jmenuješ? Odkud jste? dáš si se mnou mloka? :-D, nebo: Chcete půjčit plachtu, aby jste nemuseli sedět na zemi?) a absolutně se neznají. I když nepopírám, že takoví jsou všichni, vždycky se najde nějaká černá ovce (v tomhle případě možná spíš bílá :-D). Co se toho obrázku týče, tady je vidět, jak jsou všichni metalisti odporný, zeblitý, ocvokovaný kreténi uctívající Satana a jak nepříčetně vypalujou kostely, jsou to feťáci a ujížděj na drogách!

6 Emik Emik | Web | 1. září 2010 v 18:32 | Reagovat

Na to mám jenom jedno slovo: Nasrat! Nevím co proti nám mají. Ani proti raperům nejsou takový předsudky jako proti metalistů.. Gumídku, sice nosim přes rok na krku pentagram (navíc ne ten obrácenej, znak satanismu, ale normální, kterej značí bílou magii!) a v jiných než černých hadrech nevylezu.. no a co?! A rapeři ať si klidně běhaj v jejich hadrech a Gaga v oblečcích bublin či co to bylo za šílenost. Problém je, že televize je co se řekne - to platí..Člověk nepotřebuje metal k tomu, aby se zajímal o okultismus atd. ne? Já jsem s tím pentagramem chodila, i když jsem metal ještě dávno neposlouchala. Stejně tak jsem chodila v černý a zajímala se o oklutní věci. Ale satana nebo podobný věci by mě ani nenapadlo vyvolávat (už proto, že jsem srab, HA! xD) -.-" navíc znám i lidi, kteří by metal nejspíš zabil a jsou to vysloveně disco typy, ale jejich největším koníčkem je sesednout se uprostřed noci se svíčkama a vyvolávat všechny duchy který je napadnou. Tak!

7 Iva Iva | Web | 1. září 2010 v 19:31 | Reagovat

metalisti jsou banda zvrhlejch, ožralejch násilníků, co pije z lebek a blije cosi o vyrvanejch střevech. - tak toto ma rozosmialo, inak som vrcholne nasr****... Aaach!!! Dobre, že nemáme Novu, inak by ma moja mátinka začala "normalizovať" Kriste pane, čo majú čo hovoriť niečo do metalu ľudia, čo mu nerozumejú? ok, ja sa upokojím, idem si to prečítať ešte raz a možno sa aj zasmejem :D kriste pane... :D

8 Lobelie Lobelie | Web | 1. září 2010 v 20:42 | Reagovat

Lidi, vy mě mile překvapujete :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama